Rowery na Targach Poznańskich

Kilkuset wystawców z całej Polski i zagranicy a wśród nich Lubartów prezentował swoje oferty podczas 22-ej edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych  – Tour Salon 2011 w  Poznaniu – najważniejszej i najbardziej prestiżowej imprezy turystyczno targowej w Polsce.

Lubartów promował turystykę rowerową a na targach był po raz pierwszy. Sztandarowa imprezą rowerową jest Święto Roweru ale nie tylko ono było promowane na targach. W materiałach rozdawanych zwiedzającym znalazły się opisy tras rowerowych, lubartowskich zabytków oraz oferty noclegowo gastronomicznej. Przez pierwsze cztery dni imprezy lubartowskie stoisko odwiedziło kilka tysięcy osób przedstawicieli tour operatorów oraz specjalistów i organizatorów z branży turystycznej.
W ofercie przygotowanej na poznańskie targi oprócz ulotek informujących o trasach „Święta Roweru”, oraz atrakcjach turystycznych Lubartowa i okolic, znalazł się również przewodnik rowerowy z opisem 18 tras rowerowych wraz z adresami miejsc noclegowych (co szczególnie interesowało  turystów i przedstawicieli biur podróży) oraz zabytków i punktów gastronomicznych . Na stoisku wyświetlane były te ż filmy z XVII i i XVIII „Święta Roweru”, zdjęcia z poszczególnych imprez rowerowych projektu „Rowerem przez Krainę Lewarta” oraz prezentacje miasta jego zabytków i atrakcji turystycznych Lubartowa i okolic.
Tour Salon 2011 to wyjątkowe wydarzenie w branży turystycznej odwiedzane także przez dziennikarzy, podróżników i fotografików (Tomasz Zubilewicz, Wojciech Cejrowskich i wielu innych (oprócz wystawców  z Polski na ponad 8.000m2, prezentowana była najnowsza oferta biur podróży i touroperatorów, wszystkich polskich i wielu zagranicznych regionów, gestorów bazy noclegowej, przewoźników, portali internetowych oraz wydawnictw.
Spośród kilkuset wystawców Lubartowskie stoisko budziło duże zainteresowanie trafiło więc do wydawanych podczas targów „Wiadomości Turystycznych”.