Rowerzyści z Lubartowa górą na IV Paradzie Rowerowej do Lublina

Podczas gdy Lubartów czeka na największą imprezę rowerową w Polsce, czyli Święto Roweru, nasi rowerzyści nie tracą czasu. W sobotę 18 maja wybrali się na IV Paradę Rowerową do Lublina. Lubartowski peleton wystartował rano sprzed Urzędu Miasta.
Wśród 1300 uczestników m.in z Lublina, Lubartowa, Łęcznej, Nałęczowa, Puław, najliczniejszą grupę stanowiła ekipa z Lubartowa – aż 114 osób! Lubartów reprezentowały grupy Rowerowe: TSR, Spontan Trip, Relaks, mieszkańcy Lubartowa i okolic,a wśród nich był gość Relaksu z Berlina Adam Bernd.
Wszystkie grupy dojechały do Lublina na godzinę 13-tą na Plac Łokietka,gdzie po owacyjnych powitaniach przez organizatorów uczestnicy otrzymali okolicznościowe koszulki , elementy odblaskowe oraz zostali poczęstowani przepysznym forszmakiem lubelskim.
O godzinie 14-ej nastąpił uroczysty przejazd głównymi ulicami Lublina. Po przejeździe uczestników parady, odbyły się konkursy o tematyce turystycznej i krajoznawczej. Po zakończeniu parady część grupy Lubartowskiej pojechała jeszcze nad Zalew Zemborzycki i przez Świdnik wróciła do Lubartowa, niektórzy wybrali szynobus, a pozostała większość wróciła do domu przez Lasy Kozłowieckie.
Współorganizatorzy Parady Rowerowej MKTR „Relaks” dziękują wszystkim uczestnikom parady – Grupie Rowerowej TSR ,grupie Spontan Trip, mieszkańcom Lubartowa i okolic za tak liczne przybycie. Grupie Rowerowej TSR podziękowania za zabezpieczanie skrzyżowań i bezpieczne doprowadzenie wszystkich turystów rowerowych do Lublina.

Przypominamy, że Święto Roweru w Lubartowie startuje 29 czerwca (niedziela). A już 31 maja MKTR Relaks zaprasza na IV Rowerową Majówkę – przejazd do Pałecznicy. Zapisy od godz. 9.45 na placu przed SP3 ul. 1 Maja.