XX LUBARTOWSKIE ŚWIĘTO ROWERU – 11.772 rowerzystów

W niedzielę 30 czerwca uczestnicy jubileuszowego, XX Święta Roweru pokonali dystans łącznie 583.489 kilometrów. Kolejny raz pobito rekord uczestnictwa. Na trasy  wyjechało blisko 12 tysięcy rowerzystów (dokładnie 11.772). Miasto Lubartów było jednym ze sponsorów głównych przedsięwzięcia.

Od godziny 8 można było wyruszać na trasy o różnej długości. Największym zainteresowaniem cieszyła się najstarsza i tradycyjna, 17-kilometrowa runda. Każdy, kto minimum raz pokonał dowolną trasę, otrzymał koszulkę i dyplom. Z trudami rowerowej jazdy zmagali się rowerzyści w wieku od kilku lat do blisko 90. Po wysiłku fizycznym można było wzmocnić się pyszną grochówką. W tegorocznej edycji uczestniczyli rowerzyści z Litwy, Australii, Niemiec, Irlandii, Francji, z wielu miast niemal całej Polski, no i przede wszystkim z Lubartowa i okolicznych miejscowości.

Fragment wypowiedzi pomysłodawcy święta, Janusza Pożaka, dla „Lubartowiaka”:

- Jestem bardzo szczęśliwy, że wspólnymi siłami zorganizowaliśmy tak wspaniałą imprezę. Chciałbym serdecznie podziękować za wsparcie wszystkim sponsorom. Naszymi głównymi dobrodziejami byli firma Mapei Polska i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zdaję sobie sprawę, że nie jest możliwością wymienić wszystkich i podziękować im, podając nazwę firmy oraz imię i nazwisko. W imieniu organizatorów – dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, nawet najmniejszy i symboliczny, pomogli w organizacji, w tym bardzo licznej grupie wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie. Dziękuję także wszystkim uczestnikom, za to, że byli i jeździli. Przygotowanie i sprawne przeprowadzenie takiej imprezy, to wielkie przedsięwzięcie organizacyjne. Z radością twierdzę, że prawie wszystko udało się znakomicie.

Obszerna fotorelacja z imprezy na profilu TYGODNIKA  LUBARTOWIAK